Üdvözöljük Kedves Látogató! [ Regisztráció | Bejelentkezés

Wellness ABC

A-J

Aromakabin, Aromamasszázs, Aromaterápia, Ayurvédikus masszázs, Bioszauna, Caldarium, Finn szauna, Gőzkabin, Gyógymasszázs, Infraszauna

K-P

Kneipp taposómedence, Lávaköves masszázs, Merülődézsa, Mézes masszázs, Pezsgőfürdő

R-Zs

Rhassoul fürdő, Selfness, Shiatsu masszázs, Skót zuhany, Spa, Svédmasszázs, Szolárium, Talpmasszázs, Tangentor masszázs, Tepidarium, Thai masszázs, Török fürdő, Wellness

 

Aromakabin:

Az aromakabin (eredeti nevén: odorium) esetében, a különböző hőmérsékletű kamrákban különféle illóolajokat párologtatnak, melyek belélegezve és a bőr pórusain át felszívódva a szervezetbe bekerülve fejtik ki gyógyító hatásukat. Az aromaterápia, mely testi és lelki problémákra is gyógyír, ősi módszer, már az ókori egyiptomiak is használták. Az aromakabin használata enyhíti a stressz okozta tüneteket, és a fejfájást, de légúti problémák kezelésére is kiválóan alkalmas. Alapvető illóolajok, és hatásaik:

  • kamilla: csillapítja a fejfájást, gyulladáscsökkentő és nyugtató hatása van
  • citrom: emésztési problémák, bőrproblémák, és magas vérnyomás esetén javasolt a használata
  • levendula: fertőtlenítő hatása van, alkalmas aknés arcbőr és hurutos betegségek kezelésére
  • szantálfa: fertőzésgátló és antibakteriális hatása révén alkalmazható hörghurut, akut bőrgyulladás és vírusfertőzés kezelésére
  • borsmenta: segít tisztán tartani a légutakat, könnyíti a légzést, és a stressz oldását is elősegíti
  • eukaliptusz: nyugtatja a szervezetet, segíti a légutak tisztulását, csökkenti a fejfájást és az izomfájdalmakat

Néhány wellness hotel, ahol aromakabin is igénybe vehető:

  • hotel

 

Aromamasszázs:

A teljes testmasszázs a vendég aktuális hangulatához és igényéhez választott illóolajokkal, illetve növényi kivonatokból összeállított aromaterápiás készítményekkel, vagy azok kombinációinak felhasználásával történik. A lazító, stresszoldó aromamasszázs serkenti a vér- és nyirokkeringést, ellazítja az izmokat, az alkalmazott masszázsolajok hatására pedig, a bőr simábbá és szebbé válik. A könnyed testmasszázs relaxáló, energetizáló és vitalizáló hatása által javul a közérzet, valamint a szervezet ellazulását is elősegíti.

Néhány wellness hotel, ahol aromamasszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Aromaterápia:

Az ősi aromaterápia Egyiptomból származik, ahol már időszámításunk előtt 4500 évvel is bizonyíthatóan alkalmazták ezt a gyógyító terápiát, főleg a múmiák balzsamozása során. Az aromaterápia célszerűen összeválogatott illóolajok külső és belső felhasználását jelenti. Az illóolajok több vegyületből álló vegyes komponensű, folyékony halmazállapotú, 100%-ban illékony anyagok elegye, melyek a következő hatásokat válthatják ki: görcsoldás, emésztés elősegítés, nyákoldás, légzéskönnyítés, fertőtlenítés, fájdalomcsillapítás, vérnyomásemelés és vérnyomáscsökkentés.

Néhány wellness hotel, ahol aromaterápia is igényelhető:

  • hotel

 

Ayurvédikus masszázs:

Az Indiából származó, többezer éve ismert ayurvédikus masszázs (fajtái: abhyanga, padabhyanga, shiroabhyanga, udwartan) különlegessége, hogy az ayurvédikus tanításokból táplálkozó masszázsterápia először az igénylő vendég személyiségtípusának megállapításával (egy rövid beszélgetés segítségével) kezdődik, hogy a masszázskezelések során a személyre szabott, egyedi természetes eredetű olajok biztosítják a testi és lelki feltöltődést. Az ayurvédikus masszázs alkalmazásakor, a beszélgetés során kiválasztott olajokkal bekent kezelendő testrészek simító, enyhe ütögető mozdulatokkal masszírozása kerülnek, majd a masszázs végeztével az egész test, vagy a kezelendő testrészek, gyógynövényes főzettel átgőzölésre kerülnek. Az ayurvédikus masszázs javítja a vérkeringést, megnyugtatja az izmokat, és elősegíti a salakanyagok eltávozását a testből.

Néhány wellness hotel, ahol ayurvédikus masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Bioszauna:

A bioszauna, vagy más néven a fényszauna, kellemes meditációs zene, páratartalom és hőmérséklet (40-55 °C) mellett nyújt teljes ellazulást. A bioszaunák esetében az armatúrák, vagy száloptikák elhelyezésével biztosítják a megfelelő fényhatást, melyekből a kiáramló színes fények a szemen keresztül, hosszabb idő eltöltése után fejtik ki hatásukat az agyban. Minden egyes szín más és más hatást fejt ki, melynek eredményeként testünk különböző részei aktivizálódnak. A feltüntetett színek, az alábbi hatásokat fejtik ki:

  • piros: jótékony hatással van a szívre, pezsdíti a vérkeringést, elősegíti az emésztést
  • sárga: javítja az általános közérzetet, elősegíti a mirigyműködést, erősíti az idegrendszert
  • zöld: nyugtat és pozitív hatással van a belső harmóniára, valamint a fejfájásra és izomgyulladásra
  • kék: hatása egyensúlyt és harmóniát teremt, lelassítja a vérkeringést, csökkenti a nyugtalanságot

Néhány wellness hotel, ahol bioszauna is igénybe vehető:

  • hotel

 

Caldarium:

A caldarium annyiban különbözik a tepidarium kialakításától, hogy a helyiség kőből, márványból vagy csempéből kirakott falai és padjai még egy körbekígyózó melegvíz-hálózattal, vagy elektromosan felfűtésre kerülnek. A caldarium esetében magasabb hőfokot alkalmaznak a helyiségben, a levegőt 40-45 °C-ra, a falakat pedig, 50-65 °C-ra melegítik fel, melynek hatására veríték formájában az elégtelenül kiválasztott salakanyagok távoznak, és az immunrendszer is edződik. A caldarium okozta hatás, leginkább a szaunáéhoz hasonlít, de nem terheli meg annyira a keringési rendszert, mint pl.: a finn szauna. A caldarium használata kifejezetten ajánlott mozgásszervi megbetegedések orvoslására, de a bőr regenerálását is elősegíti.

Néhány wellness hotel, ahol caldarium is igénybe vehető:

  • hotel

 

Finn szauna:

A finn szauna, mely a közhiedelemmel ellentétben nem Finnországból származik, a testi és lelki felfrissülést segíti elő, javítja közérzetünket, lazítja izomzatunkat, segíti a bőr újraképződését, és fokozza testünk edzettségét. A szaunakályhából kiáramló magas hőmérséklet hatására vérünk felpezsdül, és beindul az izzadás folyamata, mely reakció hatására a bőrpólusokon keresztül az izzadáscseppek által távoznak a szervezetünkben felhalmozódott salakanyagok, elősegítve ezzel a tökéletes méregtelenítést. A finn szauna közvetlen használata után érdemes hideg vizes locsolást vagy zuhanyt alkalmazni, esetleg hideg vizes merülőkádat használni, melyek hatására nő a gyűjtőerek vérszállítása, egyenletesebbé, nyugodtabbá válik a szívverés. A finn szauna tökéletes kihasználásához kövesse az alábbi utasításokat:

  1. lehetőleg étkezés után 1-2 órán belül kezdje meg a szaunázást
  2. szaunázás előtt szabaduljon meg a fizikai és idegi feszültségektől, egy 10-20 perces nyugodt pihenéssel
  3. mielőtt belépne a szaunafülkébe, fürödjön és szárítkozzon meg alaposan
  4. a felső pad használata előtt töltsön el az alsó padon kb. egy percet
  5. feküdjön, vagy üljön le kényelmesen a felső padra, töltsön el nyugodtan 10-15 percet (az alsó padon a kisebb hőtartomány végett több időt kell eltölteni)
  6. a szaunából való távozás előtt töltsön el 1 percet ülő helyzetben, elkerülve ezzel a hírtelen felálláskor előforduló szédülést
  7. a szaunából kilépve, ha a lehetőségek engedik, akkor töltsön néhány percet el a szabad levegőn, majd használjon hideg vizes locsolást vagy zuhanyt, esetleg hideg vizes merülőkádat
  8. a szaunázás végeztével feküdjön le talpig betakart testel egy pihenőpadra, hogy pihentesse szervezetét
  9. a szervezet folyadék veszteségét pótolja ásványvízzel, vagy természetes alapanyagú üdítő italokkal

Néhány wellness hotel, ahol finn szauna is igénybe vehető:

  • hotel

 

Gőzkabin:

A gőzkabin jellemzője, hogy 40-50 °C (leghatékonyabb működés kb. 46 °C) hőmérséklet mellett 80-100% relatív páratartalmat biztosít, és a telített gőz hatására testünk felüdül, illetve légzőszervünk tisztulásnak indul, de relaxáló és stresszoldó hatása is igen jelentős. Használata során a bőr pórusai kitágulnak, élénkebbé válik a vérkeringés, az izmok ellazulnak, és a légutak nyálkahártyájának hurutja is oldódik. A magas páratartalomnak és hőmérsékletnek köszönhetően légúti (hörghurut, tüdőasztma, rekedtség, torokfájás) betegségek enyhítésében, valamint száraz bőrnek a kezelésére is egyaránt alkalmazható. A gőzkabin használata nagy megterhelést jelent a szív és a vérkeringés számára, ezért teljesen egészségeseknek is csak 10-15 perc benntartózkodás javasolt. A gőzfürdő által felhevült testet langyos, majd hűs fürdőben fokozatosan kell lehűteni, majd ezután pihenjük ki (legalább 30 perc) a megterhelést.

Néhány wellness hotel, ahol gőzkabin is igénybe vehető:

  • hotel

 

Gyógymasszázs:

A gyógymasszázs, amely a fizioterápia része, általában csapatmunkában történik. Elsőként az orvos vizsgálja meg a pácienst, aki felállítja a diagnózist, majd ezek után a gyógymasszőr végzi el a kívánt kezeléseket gyógyítás céljából. A gyógymasszázs fogásainak alapjai a svédmasszázsra épülnek. A kezelések attól függően, hogy a gyógymasszőr milyen fogásokat alkalmaz, mely területekre koncentrál leginkább, a szervezetünkre többféle kedvező hatást is gyakorolhatnak. A gyógymasszázs javítja a vérkeringést, és fokozza a szervezetben a nyirokrendszer működését, valamint az endorfinok termelődését, emellett relaxációs, nyugtató hatása kezeli a stresszt, segíti a pihenést és feltöltődést.

Néhány wellness hotel, ahol gyógymasszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Infraszauna:

Az infraszauna esetében a finn szaunánál használt elektromos vagy fa kályha helyett, infrasugarakkal melegítik fel a helyiséget. Az infraszaunákban keletkező alacsonyabb hőmérséklet végett a bent tartózkodás is sokkal kellemesebb, mint a finn szaunák esetében. Az infraszauna használatakor az erek kitágulnak, felgyorsul az anyagcsere, növekszik a szervezet ellenálló képessége, a felesleges és káros anyagok pedig, az anyagcsere folyamán verítékkel távoznak a szervezetből. Az infraszaunák a normál hagyományos szaunákhoz képest jobban átformálják az alakot, használatuk fogyókúra esetén is ajánlott. Az infraszauna alkalmazásának hatására az immunrendszer megerősödik, a reumás jellegű panaszok csökkennek, vagy akár meg is szűnnek, a bőr megfiatalodik, és a narancsbőr (cellulitisz) is eltűnik.

Néhány wellness hotel, ahol infraszauna is igénybe vehető:

  • hotel

 

Kneipp taposómedence:

A Sebastian Kneipp által kifejlesztett Kneipp-kúrák (nedves-meleg borogatások, könyök- és karöntetek, hideg-melegvizes váltott fürdő), a hideg és melegvíz váltakozása által elődidézett enyhe ingerek elvén alapul. A Kneipp taposómedence használatakor (bokáig érő meleg, majd hideg vízben sétálhatunk, de a lábakat minden lépésnél kiemeljük, így a hideg víz és a meleg levegő adja meg a váltófürdő jelleget), a váltakozás serkenti az anyagcserét és élénkíti a vérkeringést. A Kneipp-kúrát gyakran alkalmazzák kimerültség, feszes izmok és keringési zavarok esetén.

Néhány wellness hotel, ahol Kneipp taposómedence is igénybe vehető:

  • hotel

 

Lávaköves masszázs:

A shiatsu terápia továbbfejlesztett változataként ismert lávaköves masszázs különlegessége, hogy a masszírozás nem kézzel, hanem vulkáni eredetű forró kövekkel történik, melynek gyógyító erejét már többezer éve elismeri az orvostudomány. A kezelés során az 50-60 C°-osra felhevített sima és lapos köveket a testfelületre helyezik, majd óvatosan az izmokba nyomják. A lávaköves masszázs speciális, egyénre szabottan kikevert illóolajokkal (néha meditatív zenére) történik, ezáltal kombinálva a masszázst az aromaterápiával. A lávaköves masszázs pozitív hatásai leginkább a vérkeringésben érzékelhetőek. Javítja a nyirokkeringést, ezáltal meggyorsítja a méregtelenítő folyamatokat, fellazítja az izmokat, és nem utolsó sorban a stresszoldást is elősegíti. A terápia erőteljes hatása miatt, nem ajánlott a lávaköves masszázs, szív és érrendszeri panaszok, valamint magas vérnyomás, illetve légzésproblémák és tüdőbetegségek esetén.

Néhány wellness hotel, ahol lávaköves masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Merülődézsa:

A természetes szárítású akácfából készült kör illetve ovális alakú hideg vagy jeges vízzel feltöltött merülődézsa, többnyire a szaunázás (finn szauna, infraszauna) közben vagy után kerül használatra úgy, hogy rövid időre belemerülünk a hideg vagy jeges vízbe. A hideg vizes merülődézsa serkenti a vérkeringést, a bőr pórusait összehúzza, és a bőrt is rugalmasabbá teszi.

Néhány wellness hotel, ahol merülődézsa is igénybe vehető:

  • hotel

 

Mézes masszázs:

A több évszázados hagyományra, leginkább az orosz és tibeti népi gyógyászatra visszanyúló mézes masszázs a méz gyógyító erejét hasznosító módszer, mely leginkább a szervezet tisztítására, méregtelenítésére, a teljesítmény és az általános jóérzés fokozására alkalmas. A méz magas enzim-, vitamin- (B vitaminok és C vitamin) és ásványi anyag (kalcium, kálium, nátrium, mangán, foszfor, réz, vas) tartalma mélyen bejut a bőrbe, a salakanyagokat kiszívja, és magába gyűjti, mely által fájdalomcsillapító hatást fejt ki, és az immunrendszert is erősíti. A mézes masszázs az egészséges egyensúlyt is visszaállítja, hatékonyan alkalmazható gerincbántalmak, ízületi problémák, krónikus kimerültség esetén.

Néhány wellness hotel, ahol mézes masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Pezsgőfürdő:

A pezsgőfürdő, vagy más néven a jakuzzi, ötvözi a víz, a meleg levegő, az oxigén és a masszázs természetes gyógyító hatását. A víz szinte lebegésben tart bennünket, az izmok ellazulnak, a keringési rendszert a legkisebb ellenállás terheli, ami által a vérkeringés fokozódik, és a vérnyomás csökkenésnek indul. A meleg levegő az egészséges működéshez járul hozzá, hogy az oxigén, a tápanyagok, és az életfontosságú elemek eljussanak a testcellákhoz. A testhez csapódó légbuborékok, víz alatti masszázst fejtenek ki. A testre irányított vízsugarak hatására a vérerek kitágulnak, a szövetek ellazulnak. A légbefúvó rendszer a bőrt folyamatosan masszírozza, és friss oxigénnel táplálja, mely által a test oxigénellátása nagymértékben javul, ezen kívül gyorsítja az anyagcsere folyamatokat, és támogatja a szervezet méregtelenítését is. A pezsgőfürdők kapcsán gyakran alkalmaznak színterápiát, amivel a színek gyógyító és közérzetjavító hatását használják ki.

Néhány wellness hotel, ahol pezsgőfürdő is igénybe vehető:

  • hotel

 

Rhassoul fürdő:

A Rhassoul fürdő során használt Rhassoul (nevét az arab „rhassala” szóból kapta, ami „mosakodást” jelent) agyagot, amely a marokkói Atlasz-hegység mélyéből ered, a mezítelen testre pakolják, majd finom dörzsöléssel a bőrbe masszírozzák. A teljes száradást finom permettel akadályozzák meg, a száradás-nedvesítés ciklusokat ismételt bedörzsölés és masszázs szakítja meg, melynek hatására az elhalt bőrcellák fellazulnak, és a bőr újjá éled. Az ásványokban gazdag anyag erősíti a szöveteket, lazítja az izmokat, és kiválóan tisztítja, hidratálja és kondicionálja a bőrt. A speciális rhassoul fürdőélményt alapos tisztálkodás és kiadós pihenési fázis zárja.

Az eredeti marokkói Rhassoul agyag, ásványokban gazdag iszappakolással is helyettesíthető. Jelenleg Magyarországon mindössze négy minősített gyógyiszapot tartanak nyilván: a hajdúszoboszlóit, a kolopit, a hévízit és a marosit. A hévízi tófürdőből nyert iszap messze földön híres, gyógyhatása sokszorosan bizonyított.

Néhány wellness hotel, ahol Rhassoul fürdő is igénybe vehető:

  • hotel

 

Selfness:

A fitness és a wellness ötvözéséből kialakult selfness, a testi, lelki, és szellemi harmóniát teremti meg. A selfness leginkább a személyiségformálásról szól, alapvetően önmagunk megismerésére helyezi a hangsúlyt. A selfness követők, az egészséges életmódra, a test és a lélek tökéletes összhangjára, és egy egészséges énkép kialakítására törekszenek. A selfness programok közé egyaránt sorolható a jóga, a csikung, a relaxáció, a stresszoldás, a természetgyógyászat, vagy éppen a kineziológiai kezelés.

Néhány wellness hotel, ahol selfness szolgáltatás is igénybe vehető:

  • hotel

 

Shiatsu masszázs:

A shiatsu masszázs, mely egy japán masszázstechnika, leginkább a kínai akupresszúrás masszázsra épül, azzal a különbséggel, hogy a tűk helyett ennél a technikánál ujjakkal dolgoznak. A shiatsu masszázs célja a testünkben található életenergia természetes egyensúlyának kiegyenlítése, illetve helyreállítása, valamint egészségünk megőrzése, és állapotunk javítása. A shiatsu masszázs alatt alkalmazott fogások a testre merőleges irányúak, és a nyomások erőssége a páciens igényeihez mérten kerülnek alkalmazásra. A shiatsu masszázs leginkább mozgásszervi probléma (gerincsérv, ízületi fájdalmak), belső szervi probléma (gyomorfekély), kimerültség és stresszoldás esetén hatásos.

Néhány wellness hotel, ahol shiatsu masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Skót zuhany:

A skót zuhany a váltófürdő speciális változta, ami alatt wellness szállodák esetében, többnyire skót zuhanykabinokban, váltott hőfokon, nagynyomású vízsugárral végzett néhány percig tartó kezelést kell érteni, amely először meleg 35-40 °C körüli vízsugárral kezdődik, majd 15-18 °C közötti vízsugárral fejeződik be. A hideg-meleg vízsugarak először a felső végtagokat érik, majd az alsó végtagokat, és a legvégén a törzs következik. A skót zuhany lényege, hogy a meleg víz hatására először az erek kitágulnak, majd a hideg víz hatására összehúzódnak. Ez egyrészt erősíti az érfalat és javítja a keringést, másrészt rugalmassá, feszessé teszi a bőrt, és a szervezetet is felfrissíti.

Néhány wellness hotel, ahol skót zuhany is igénybe vehető:

  • hotel

 

Spa:

A spa szót, amely a latin nyelvből származik és a „Salus per aquam” (az egészséges víz) vagy a „Sanitas per aquam” (az egészség a víz) kifejezés rövidített változatát jelenti, többségében olyan helyeken használják (termálfürdők, melegvízi források, gyógyvizek közelében), ahol a víznek egészségmegőrző hatása van.

Néhány spa hotel, a teljesség igénye nélkül:

  • hotel

 

Svédmasszázs:

A svédmasszázs, vagy közismertebb nevén a klasszikus európai masszázs, az egyik legismertebb masszázsfajta Európában, mely az egész test, az izmok, inak és ízületek alapos átdolgozásán alapszik. A kézzel végzett klasszikus svédmasszázs, mely öt alapfogásból épül fel, a gyógymasszázsnak és a sportmasszázsnak is az alapja.

Néhány wellness hotel, ahol svédmasszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Szolárium:

A szolárium által kibocsátott UV sugarak hatására a bőrben képződő D vitamin elsődleges szerepe, hogy ellássa a szervezetet kalciummal, mivel ha a szervezetben megfelelő a D vitamin szint, akkor a kalcium felszívódása 30-40% is lehet, mellyel a népbetegségnek számító csontritkulás is nagyban megelőzhető, illetve kezelhető. A szolárium a természetes napfényhez hasonló jól kiegyensúlyozott spektrummal rendelkezik, és ezért biztosítja a napsugárzás (ultraibolya A és B sugarak) minden lehetséges kedvező hatását az emberi test számára. A szolárium pozitívan befolyásolja a vegetatív idegrendszert, mely által jó közérzetet teremt, szebb és tisztább bőrt biztosít, javítja a test immunrendszerét, valamint növeli a testi és szellemi teljesítőképességet.

Néhány wellness hotel, ahol szolárium is igénybe vehető:

  • hotel

 

Talpmasszázs:

A kézzel és mindenféle segédeszköz nélkül végzett talpmasszázs, vagy más néven reflexzóna masszázs, már az orvoslásban is elfogadott terápiának számít. A kezelés során (az ingerlés először az agyba megy, és onnan tovább a szervekbe) a láb megfelelő reflexzónáinak masszírozásával nő a hozzárendelt szervek vérbősége, javul az anyagcseréje, nyirokkeringése, ezzel mozgósítja a szervezet öngyógyító erőit, így befolyásolva a szervek nem megfelelő működését. Első alkalomkor a talpmasszázst végző reflexológus az összes reflexzóna végigtapogatásával állapotfelmérést végez, és a pácienst is részletesen kikérdezi, majd ezeket összevetve az eredményeket egy térképre rögzíti, melynek bejelölései alapján folytatja a továbbiakban a kezelést. A talpmasszázs hatékonyan alkalmazható emésztőrendszeri problémák, szív- és érrendszeri betegségek, allergiás és bőrbetegségek, légzőszervi rendellenességek, valamint anyagcseri zavarok esetén.

Néhány wellness hotel, ahol talpmasszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Tangentor masszázs:

A tangentor masszázs, vagy víz alatti vízsugármasszázs jellegzetessége, hogy a kezeléseket mindig az adott földrajzi hely szerinti gyógyvízzel végzik, ezáltal a vendégek számos más terápiában is részesülhetnek, melyeket az határoz meg, hogy a szolgáltatást nyújtó szálloda éppen milyen hatással bíró gyógyvíz forrással rendelkezik. A gyógyvízzel megtöltött speciális kádban végzett kezelések során a szabályozható erősségű, és irányítható vízsugarakat egy csőből a test különböző pontjaira irányítják, melynek hatására a lágy szövetek rezegni kezdenek, ezáltal serkentik a vér és a nyirokkeringést, valamint fokozzák az anyagcserét, és az immunrendszert is erősítik. A tangentor masszázs általában rövid ideig tart (kb. 10 perc), de a nagyobb hatékonyság érdekében a kezeléseket érdemes többször is megismételni. A tangentor masszázs hatékonyan alkalmazható izomfeszültségek oldására, kondíciójavítás céljából, idegrendszeri és mozgásszervi megbetegedések, valamint keringési problémákban szenvedők esetén.

Néhány wellness hotel, ahol tangentor masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Tepidarium:

A tepidarium használata leginkább azoknak javasolt, akik nem bírják a finn szauna magas hőmérsékletét, illetve a gőzkabin páratelítettségét. A tepidarium helyiség kőből, márványból vagy csempéből kirakott falait és padjait testhőmérséklet (37 °C) közeli állapotra melegítik fel, amit a környezeti levegő is átvesz. A test hőmérséklete azonos lesz mind a levegő mind a pad hőmérsékletével, így egyensúlyi állapot alakul ki, és a kellemes meleg hatására a véredények kitágulnak, a hidegebb testrészek vérellátása, pedig javulni fog. A falakból, a padlózatból és a fűtött padokból áradó meleg jótékonyan hat a vegetatív idegrendszerre, és az immunrendszert is úgy erősíti, hogy nem terheli meg a keringési rendszert. A tepidarium kiválóan használható stresszoldásra és a szervezet regenerálására.

Néhány wellness hotel, ahol tepidarium is igénybe vehető:

  • hotel

 

Thai masszázs:

A többszáz éves hagyományokon alapuló thai masszázs, mely egy ősi távol-keleti masszázs, alapjaitól tér el az európai masszázsfajtáktól. A thai masszázs egyéb technikákkal ellentétben nem használ semmilyen krémet, illetve olajat, és különlegessége, hogy a masszázsruhán keresztül végzett masszázs során, egy speciális koreográfia alapján (nem az izmokat, hanem az akupresszúrás pontokat ingerlik nyomásos technikával) a masszőr nem csak a kezét, hanem a talpát és a térdét is használja. A komplett thai masszázs során a talptól a vádlin keresztül fölfelé haladva jutnak el a térdig, majd végezetül a felsőtestig.

Néhány wellness hotel, ahol thai masszázs is igényelhető:

  • hotel

 

Török fürdő:

A hamam fürdő, vagy más néven török fürdő, az arab és a török fürdőkultúra világát idézi. Az igazi török fürdőkben a kb. 50 °C-os állandó hőmérséklet, és a 100%-os páratartalom biztosítja a vendégek számára a teljes megtisztulást. A meleg levegő magas páratartalma ellazítja az izmokat, serkenti a vérkeringést és még a káros baktériumokat, kórokozókat is elpusztítja. A mai wellness szállodákban a török fürdő, többnyire egy alapos zuhanyozást követő 10-15 perces gőzkabinban történő gőzfürdőzéssel kezdődik, ami által a bőr felpuhul, a pórusok kitágulnak, és az izmok ellazulnak. Ezután a hamam mester veszi kezelésbe, a márvány asztalon hason fekvő fürdőzőt, akit egy kecskebőrből készült kesztyűvel, olajos-szappanos-habbal jól átdörzsöl. A hamam masszázs során a tisztító dörzsölés hatására a bőr kitisztul, selymes, puha és sima lesz. A török fürdő utolsó, és egyben befejező fázisa a tepidarium helyiségében, vagy egy pihenőszobában folytatódhat.

Néhány wellness hotel, ahol török fürdő is igénybe vehető:

  • hotel

 

Wellness:

A wellness személyre szabott egészségmegőrző programok összességét, illetve bizonyos esetben gyógymódok, gyógykezelések együttes alkalmazását jelenti. A wellness részei lehetnek a rendszeres testmozgással, az egészséges táplálkozással, a káros szenvedélyek elkerülésével kapcsolatos, valamint a testi és szellemi feltöltődést elősegítő programok, mint pl.: az úszás vagy a futás, a gyógymasszázs, a finn szauna használata, vagy éppen a víz alatti torna.

Néhány wellness hotel, a teljesség igénye nélkül:

  • hotel

 

Az űrlap használatával szóljon hozzá!

*